شماره تلفن : 09307584802

خانه ژورنال دانشجویان ایران

Iranian Students Article House

کاهش نرخ توان موتورهای القایی که با ترکیبی از ولتاژهای نامتوازن و ولتاژهای بالا و یا پایین کار می کنند

Derating of induction motors operating with a combination of unbalanced voltages and over or undervoltages

DOI: https://doi.org/10.1109/TEC.2002.805228

Dec 2002

 

Abstract
This paper examines the proper application of induction machines when supplied by unbalanced voltages in the presence of over- and undervoltages. Differences in the definition of voltage unbalance are also examined. The approach adopted is to use NEMA derating for unbalanced voltages as a basis to include the effects of undervoltages and overvoltages, through motor loss calculations

Index Terms— Equivalent circuit, negative sequence, positive sequence, unbalanced supplies

 

 

کاهش نرخ توان موتورهای القایی که با ترکیبی از ولتاژهای نامتوازن و ولتاژهای بالا و یا پایین کار می کنند

 

چکیده-

این مقاله کاربرد صحیح ماشینهای القایی را در مواردی که این ماشینها با ولتاژ بالا و پایین نامتوازن تغذیه می شوند، بررسی می نماید. همچنین تفاوتهایی که بین تعاریف ولتاژ نامتوازن وجود دارد نیز در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است. راه کار اتخاذ شده، استفاده از کاهش نرخ توان NEMA برای ولتاژهای نامتوازن است که مبنایی برای در نظر گرفتن اثرات ولتاژهای بالا و پایین در محاسبات تلفات موتور می باشد.

واژگان شاخص- مدار معادل، توالی منفی، توالی مثبت، منابع نامتعادل.

I. مقدمه
کاربرد صحیح موتورهای القایی در سیستم توان و در تامین نیازمندی-های بار، موضوع علاقه مندیهای بسیاری بوده است [۳]-[۱]. بسیاری از موتورهای صنعتی در آمریکا برای کار با ولتاژ ۴۶۰V طراحی شده اند در حالی که تاسیسات سیستم توزیع برای کار در ولتاژ ۴۸۰ طراحی شده اند.
اصلی که در اینجا مطرح است این است که افت ولتاژ کابل این امکان را فراهم خواهد نمود که ولتاژ مناسب ۴۶۰V در پایانه های (ترمینالهای) موتور به وجود آید. اندازه گیری ها نشان داده اندکه علی رغم افت ولتاژ کابل، ولتاژ موجود در ترمینال موتور در سیستم-های صنعتی به میزان قابل ملاحظه ای بیشتر از ۴۶۰V است. در حالی که هنگامی که در سیستم های صنعتی و یا تجاری ضعیف سیستم بار زیادی را تحمل می نماید میزان ولتاژ می تواند از ولتاژ نامی نیز کمتر شود.
در کنار مساله ی ولتاژ بالا و پایین که در سیستم های قدرت وجود دارد، بار هرگز به صورت کامل متعادل نخواهد بود. معمولا، سطوح عدم توازن به اندازه ی کافی کوچک می باشد به گونه ای که عملکرد موتور را چندان تحت تاثیر قرار نمی دهند. با این وجود مواردی پیش می آید که می بایست سطح عدم توازن جهت عملکرد صحیح ماشین مدنظر قرار داده شود. این مساله با استفاده از تعریف عدم توازن و توسط NEMA مد نظر قرار داده شده است. تعریف عدم توازن استفاده شده متفاوت با آن چیزی است که در مجامع قدرت استفاده می شود. به علاوه، عدم توازن فرض می نماید که مقدار متوسط ولتاژ ۴۶۰V است در حالی که چنین مقداری به ندرت در عمل رخ می دهد.
لذا هدف این مقاله این است که مساله ی کاربرد صحیح ماشین های القایی را در حضور ترکیبی از ولتاژهای غیر متوازن و ولتاژ بالا یا پایین مورد بررسی قرار دهد. همچنین متفاوت بودن تعاریف عدم توازن ولتاژ که بوسیله ی انجمن های متفاوت به کار برده می شود مورد بررسی قرار داده شده و تاثیر آن بر روی منحنی کاهش نرخ توان مد نظر قرار داده شده است.

 

دانلود مقاله انگلیسی و ترجمه فارسی

 

 

من سامان نصیری نویسنده این مقاله هستم.

تاریخ انتشار: 12 سپتامبر 2020
257 بازدید

مطالب مرتبط

دیدگاه ها

مجوزها و نمادها


logo-samandehi

پل های ارتباطی با ما …

تبریز ، بخش مقصودیه ، خیابان ارتش جنوبی، کوچه شهید شهابی ، بن بست باغچه ، پلاک ۸۷ ، طبقه 4
تلفن تماس : 04135421108-09307584802
ایمیل : entofa@gmail.com


Unit4,No87,Baghcheh Alley,South Artesh ST,Azadi ave,MAGHSUDIYEH, Tabriz, Iran
کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد . طراحی و توسعه آلسن وب    All rights reserved © 2020 Entofa